Bongo cajony KLANGspiel

02.07.2018

KaBonga Bongo C kB
Exotický dvojbongový cajon,

se dvěma ozvučnicemi

KaBonga od značky KLANGspiel je malý, velmi lehký cajon kónického tvaru

se dvěma samostatnými hracími plochami. Údery se vedou velmi podobně jako u klasických bong, také držení je obdobné, jako u bong - mezi koleny. Uvnitř nástroje jsou dvě oddělené zvukové komory a zvuk vychází ozvučným otvorem dole. Výška tónu zhruba odpovídá bongu, ale ozev je snadnější, než u nástrojů koženou blánou. KaBonga je velmi tolerantní ke hře neškolených hráčů, protože se téměř při každém úderu ozve použitelný zvuk. Nástroj je výborný pro afro cuban a jihoamerickou hudbu, ale skvěle se hodí také do orientální hudby a podobně. Povrch je šelak, natural, kaBonga je 30 cm vysoká a její ozvučnice se vyrábí z dýhové, nástrojařské překližky, která je mořená. Materiál korpusu: buk-multiplex (speciální lamelový materiál).

ROZMĚRY

Větší strana: 30 x 20 cm Menší strana: 20 x 20 cm Výška: 30,5 cm

Stránka prodejce:  www.woodklang.cz/products/kabonga-c-kb-bongo-cajon-klangspiel

Reportáž:

KaBonga na hudebním veletrhu MusikMesse v německém Frankfurtu. KaBongu zde předvádí její konstruktér a vynálezce, profestor latinských perkusí na univerzitě v Manheimu, katalánec José J.Cortijo.

KaBonga Snare

KaBonga Snare C kBS

Cajon Bongo s jednou snare ozvučnicí a s ostruněním

Také kaBonga Snare (snare = malý buben) se drží při hře mezi koleny a má kónický tvar. Jeho ozvučnice je velmi znělá a uvnitř podložená ostruněním z malého bubnu. Citlivost strun lze zastavit. KaBonga Snare reaguje velmi dobře na všechny typy úderů, lze na něj hrát prsty, dlaní, pleskat, bouchat, ťukat, . . . . Nabízí jak zvuk snare (virblu), tak cajonovou barvu. Snare (malý buben). Dá se snadno použít jako hlavní nástroj a v kapele se skvěle doplňuje například s akustickou kytarou. Povrchová úprava kaBonga Snare je šelak, natural a jeho výška je 30 cm. Materiál ozvučnice: přírodní, dýhová, nástrojařská překližka.

ROZMĚRY Větší strana: 30 x 20 cm Menší strana: 20 x 20 cm Výška: 30,5 cm

Stránka prodejce:  www.woodklang.cz/products/kabonga-c-kbs-snare-cajon-klangspiel

KaBonga Cajon

KaBonga Cajon C kBC

Cajonové bongo s jednou cajonovou ozvučnicí a bez ostrunění

KaBonga Cajon je malý, snadno ovladatelný cajon ve tvaru bonga. Jeho zvuk vychází z jedné, větší ozvučnice a kabongo je dole otevřené. Ozvučnice je šroubovaná, cajonového typu, takže po stranách vibruje a rozkmit vibrace se dá šrouby nastavit. S výhodou lze používat údery přes hranu a při úderech do plochy se ozývají níže laděné zvuky barvy cajonového bubnu. Cajon bongo je zvukově napůl cesty mezi klasickým cajonem a velkým bongem. Má však poněkud zpěvnější tón a delší dozvuk. Povrchová úprava je šelak, natural a výška nástroje 30 cm. Materiál korpusu je buk-multiplex a materiál ozvučnice dýhová nástrojařská překližka v přírodní barvě.

ROZMĚRY Větší strana: 30 x 20 cm Menší strana: 20 x 20 cm Výška: 30,5 cm

Stránka prodejce:  www.woodklang.cz/products/kabonga-c-kbc-klinovy-cajon-klangspiel