Pentajony standardní

05.07.2018

Pentajony standardní

Všechny cajony KLANGspiel se vyrábějí ručně v Německu. Povrch je nealergizující lak, zvaný šelak, což je lak na bázi přírodní pryskyřice, který se používá také například v houslařství.

Pentajony jsou zvláštní o pětiúhlé cajony s několika hracími plochami. Jedná se vlastně o několik cajonů v jednom, což umožňuje nové techniky a umocňuje to radost ze hry. Horní plocha je větší a poskytuje hráči více možností pro sezení. Některé modely jsou dole uprostřed vybaveny robustním balančním sloupkem (nohou), která umožňuje odlehčení aktuální hrací části Pentajonu®. Hráč ovládá dvě hlavní hrací plochy rozdílných zvuků, které jsou umístěny vpředu. Stejně jako u ostatních cajonů, však lze hrát také na boční a zadní plochy nebo na horní plochu nástroje. Koncept Pentajonu® zvětšil možnosti cajonové hry, rozšířil škálu zvuků a posunul techniku i možnosti použití cajonů v hudebních stylech.
KLANGspiel vyrábí několik verzí Pentajonu®: standartní modely, junior a signované modely. Důležitou vlastností signovaných modelů KLANGspiel je, že na rozdíl od některých jiných signovaných hudebních nástrojů, tyto nástroje, v první řadě, poskytují především opravdu speciální standard a jedinečné vlastnosti. Jméno umělce zde až na druhém místě.

C P46 KLANGspiel-cajon-P46 Pentajon

KLANGspiel pentajon, model P 46 lze označit za absolutní standard mezi pentajony®. Naladěn je jako obvyklý, velký cajon a jeho hrací plochy jsou přizpůsobeny pro běžné požadavky hry v kapele. Obě hrací plochy P46-tky (46,5 x 27,5 cm) mají v horní části seřizovací šrouby. Levá disponuje seřiditelným snare ostruněním, pravá nabízí čistý, přírodní zvuk bongového typu. Hrací plochy jsou vyladěné a jejich zvuky spolu pěkně korespondují. Uplatnění P46 je proto velmi široké, folk, ethno, orient, akustický rock, latin, . . . . Nástroj je v povrchové úpravě šelak natural a má výšku 46,5 cm. Umožňuje klap-techniku a snare zvuky. Materiál korpusu je buk-multiplex a ozvučnice je z dýhové nástrojařské překližky.

Stránka prodejce: www.woodklang.cz/products/pentajon-c-p46-46-cm-klangspiel


C P49 KLANGspiel-cajon-P49-Pentajon-Bass

Pentajon® P49 je velký pětiúhlý cajon se silným a nosným, níže posazeným zvukem. Jeho dvě hlavní hrací plochy (30 x 49,5 cm) mají charakter různě naladěných velkých cong či bubnů a přitom zároveň umožňují klap-techniku. Zvuk klapání má jasnou, kostěnou charakteristiku. Akce (rozkmit) obou ploch je nastavitelná pomocí šroubů. P49 Bass není vybaven strunami. Zvukové barvy P49 jsou: conga, bonga, bubínky, wodblocky, paleta zvuků dřeva, ráfek, klapání a podobně. Povrchová úprava C P49 je šelak, natural a výška 49,5 cm. Pentajon Bass umožňuje klap-techniku a je vyroben z bukového multiplexu. Materiál ozvučnice je dýhová nástrojařská překližka. Stránka prodejce:

www.woodklang.cz/products/pentajon-c-p49-bass-49-cm-klangspielP34-Pentajon Picco

Tento malý Pentajon® je konstruován pro osoby menšího vzrůstu a také pro mládež, avšak Picco není rozhodně žádnou hračkou. Je ale lehký, výborně padne do ruky a má vyšší zvuk, než Pentajony® P49 a P46. Rozměr hracích ploch je 34,5 x 22,5 cm, každá z nich je jinak laděná a obě vydávají příjemný bongový zvuk. Jedna z ploch je navíc podložena vyladěnými snare strunami. Pentajon Picco se nabízí v šelaku barvy natural, jeho výška je 34,5 cm, Picco umožňuje klap-techniku a je vyroben z buku-multiplex. Materiál ozvučnice: dýhová nástrojařská překližka.

Stránka prodejce: www.woodklang.cz/products/pentajon-c-p34-picco-34-cm-klangspiel