KaBongy 2012

01.07.2018

Pro rytmické hráče, ale také pro ty, kteří pracují s dětmi, nebo se zabývají hudební terapií, vznikl hudební nástroj KaBonga 2012. Je to vylepšená verze nástroje KaBonga, vytvořeného německým hudebním uskupením KLANGspiel. Má dvě hrací plochy, uvnitř dvě oddělené zvukové komory a při hře se drží mezi koleny. Zvuk vychází ozvučným otvorem v dolní části, který je opatřen akustickým výřezem. KaBongu 2012 lze položit na stůl nebo na koberec, dá se použít při hře, nebo při různých pohybově rytmických aktivitách. Více informací:  

www.woodklang.cz/perkusni-nastroje/cajony-klangspiel/

KaBonga 2012 kBS snare

KaBonga Snare, t.j. Virbl Edition 2012
Snare neboli česky "virbl" má zvuk tzv. malého bubnu. Tuto KanBongu, stejně jako ostatní Kabongy edice 2012 lze použít také při hře na podlaze. Edici 2012 tvoří trio Kabong, které se navzájem zvukově doplňují a tvoří spolu ucelenou zvukovou sestavu: BONGO / VIRBL / CAJON. K tomu, aby zvuk vycházel i pokud je cajon na zemi, slouží výřez, který v této pozici začne fungovat jako ozvučný otvor. KaBongy edice 2012 však lze samozřejmě používat také při standardním bongovém držení, tj. mezi koleny.

KaBonga 2012 kBC  KaBonga cajon

KaBonga cajon, edition 2012 KLANGspiel.

Tato KaBonga má zvuk cajonu. Její hrací plocha je nastavitelná pomocí šroubků, proto ji nedoporučujeme používat po děti mladší než 5 let. KanBongy edice 2012 se vyznačují tím, že je lze použít také při hře na podlaze. K tomu, aby zvuk vycházel i pokud je cajon na zemi, slouží výřez, který v této pozici začne fungovat jako ozvučný otvor. KaBongy edice 2012 však lze samozřejmě používat také při standardním bongovém držení, tj. mezi koleny.